Prilično jak potres u 18.01 sati uzdrmao je područje središnje Hrvatske
Podrhtavanje je trajalo 10-ak sekundi, a prema prvim podacima EMSC-a, magnituda je iznosila 5.3, piše Jutarnji list.
Epicentar je, prema prvim podacima, bio oko 45 kilometara jugoistočno od Zagreba, na području Petrinje.
– Seizmografi Seizmološke službe u 18.01 zabeležili su snažan potres magnitude 5.0 prema Rihteru s epicentrom u blizini Petrinje – rekao je seizmolog Tomislav Fiket.
PROČITAJTE JOŠ VOZIO MAMIN AUTO VREDAN 60.000 EVRA? Nemanja (19) divljao ulicama, pa “gasom do daske” usmrtio dete i čoveka
Reporter Jutarnjeg lista Mario Pušić, koji se trenutno nalazi u Glini, javlja da su mnogi iz svojih dvorišta otišli u svoje automobile, ali zasad se ne čini da je najnovije podrhtavanje izazvalo neka dodatna urušavanja u samom gradu Glini.
Čitaoci iz Zagreba javljaju da su osetili snažan udar, ali i da se potom tlo dugo treslo, piše Index.hr.
Felt #earthquake (#potres) M5.5 strikes 45 km SE of Zagreb – Centar (#Croatia) 4 min ago. Please report to: https://t.co/iRiGPhu6Bj pic.twitter.com/s8BDzyFSC8
— EMSC (@LastQuake) January 6, 2021
– Ljuljanje, vibracije, sve jači tutanj, počela je da se ljulja kuća… Je l’ dosta više?! – upitao je na drštvenim mrežama stanovnik iz Ivanić Grada u zagrebačkoj županiji.
Stanovnici Gline i Petrinje takođe javljaju da je potres trajao dugo.
– Osetilo se podrhtavanje tla. Treslo se sve otprilike dve do tri sekunde – napisao je muškarac iz Novog Zagreba.
Hrvatski mediji prenose da se potres osetio i u Zagrebu, Varadžinu, ali i u drugim delovima Hrvatske i regiona, kao i u Bosni i Hercegovini
Dnevne.rs, Blic