ERUPCIJA EMOCIJA na prvom meču Čapekoensea nakon tragedije: Preživeli fudbaleri u suzama pratili meč (FOTO)

nesreća

Brazilski fudbalski klub odigrao je prvu utakmicu posle tragedije koja je rastužila planetu

Nepuna dva meseca posle avionske tragedije u kojoj je poginuo skoro ceo tim Čapekoensea, brazilski klub je odigrao prvu utakmicu.

Uoči povratničke prijateljske utakmice, preživeli fudbaleri Helio Neto, Rušel i Folman podigli su pehar namenjen osvajaču Kopa Sudamerikana, čije finale protiv kolumbijskog Atletika nisu odigrali…

[adsenseyu4]

Čape je odigrao prijateljski meč protiv Palmeirasa, nakon što je nedavno regrutovao nove, mlade igrače, koje predvodi Neto, jedan od preživelih igrača iz aviona, koji se srušio u Kolumbiji krajem novembra.

Stadion je eksplodirao od oduševljenja nakon što je domaća ekipa postigla gol preko Grolija za 1:1 posle slobodnog udarca.

Utakmica je završena rezultatom 2:2. Čape je preokrenuo golom Amarala u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Karvaljo u 78. minutu.