NOVAK ZAKAZAO EPSKI KLASIK U MELBURNU: Đoković preslišao Raonića! Sledi poslastica protiv Švajcarca

tenis

Novak Đoković savaldao je Miloša Raonića maksimalnim rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 7:6 (7:1) u četvrtfinalu Australijan opena posle dva sata i 53  minuta igre. Najboljem srpskom teniseru će protivnik u polufinalu biti Rodžer Federer koji je u pet setova savladao Tenisa Sandgrena.

Đoković je imao inicijativu tokom celog meča, iako nije imao najbolju realizaciju brejk lopti.

U prvom setu je iskoristio tek devetu brejk loptu što mu je donelo i osvajanje seta.

U drugom setu je Novaku bio dovljan samo jedan brejk kako bi osvojio set, dok je Raonić najveći otpor pružio u trećem setu koji je otišao u taj-brejk, ali je to bil osve što je Kanađanin uspeo da uradi.

Zanimljivo je da su Srbin i Kanađanin crnogorskog porekla samo dva puta igrali na Grend slem turnirima, po jednom na Australijan openu i Rolan Garosu.

(Dnevne.rs/izvor: Srbija Danas)