AMERI, STIŽEMO! Moćna Srbija RASTURILA Australiju i bori se za ZLATO! (FOTO)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone
zakucavanje
Košarkaši Srbije su u finalu Olimpijskih igarau Riju. Orlovi su deklasirali Australiju sa 87:61

SRBIJA IDE PO JOŠ JEDNU MEDALJU! Ovoga puta košarkašku Olimpijsku! Košarkaši Srbije ušli su u istoriju na Olimpijskim igrama u Riju. Orlovi  su u polufinalu deklasirali Australiju sa 87:61 i u nedelju će se u finalu boriti za zlato sa Amerikancima!

Poslednji put srpski košarkaši, tada pod imenom Jugoslavija igrali su u finalu 1996. na Igama u Atlanti.

Srbija je odigrala najbolji meč na šampionatu i ubedljivo je pregazila jednog od favorita za medalju Australiju.

Prvo poluvreme bilo je najboljih 20 minuta koje su naši košarkaši odigrali poslenjih godina. Naročito u odbrani. Primiti samo 14 poena od takve ekipe kao što je Australija je neverovatno.

Ali, ključ je bio u samom početku utakmice gde smo jakom odbranom odmah stavili do znanja da nema lakog koša. Poveli smo sa 8:0, i to je bio početak rapsodije.

Ko zna šta bi bilo da nas je išao i šut. Ali, igrali smo požrtvovano, timski, borbeno baš kako treba i to je dalo rezultat. Đorđević je igrao sa 9 igrača poluvreme. Ali, petorka koja je iznenadila je Marković, Jović, Bogdanović, Kalinić i Jokić. Četiri niska i jedna visoki.

Njihova odbrana na kraju druge četvrtine je donela visoku prednost od plus 21.

Ključna je bila treća četvrtina. Tada je trebalo odbiti nalete Australije koja je krenula na sve ili ništa.

Igrali su presing, ali im to nije pomoglo. Naši momci su odlično kontrolisali loptu.

Ali, umesto da održavaju prednost od 20 razlike ekipa Srbije je čak krenula da uvećava prednost.

Igrali su fenomenalno. Odbrana na nivou iz udžbenika. U napadu odlične kretnje dodavanja, koja protivnik nije mogao da prati. Stefan Marković ih je zaluđivao utrčavanjima.

U 29. minutu imali smo već plus 28 razlike 66:38. Bilo je jasno da je ovaj meč gotov.

Uskoro opširnije…

Kada je u 37 minutu bilo 76:46 naši košarkaši su počeli da se opuštaju pa je Australija došla na 76:54 serijom 8:0.. samo zbog opuštanja. Ali nas na sreću to nije koštalo.

Poslednja četvrtina protekla je u pokušaju Australije da trojkama bar malo spusti prednost, ali su šutirali katastrofalno, ali to je zasluga i naše odbrane.

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA:

38. MIN: 76:54 Bespotrebno opuštanje naših momaka na tri minuta pre kraja. Australija sa 8-0 smanjuje prednost na 22 razlike. Iako je ubedljiva ne treba se opuštati.

36. MIN: 76:46 Trooojka Markovića i to druga.  Ova utakmice ja praktično gotova. Pitanje je samo sa kolikom razlikom će se završiti.

34.MIN: 72:43 Srbija održava prednost koja je više nego ubedljiva.  Vratio se u igru Teodosić i odmah je usledila asistencija za zakzcavanje Raduljice.

32. MIN: 68:38 Počinjemo dobro i poslednju četvrtinu. Tako treba nema popuštanja. Razigrani smo i igramo sa velikim brojem igrača u rotaciji.

III ČETVRTINA:

30.MIN: 66:38 Srbija ubija Australiju, jednostavno ovo je najubedljivija igra našeg tima na jednom takmičenju i plus 28 razlike. Petorka, Marković, Mačvan, Kalinić, Jokić i Jović ponovo izluđuje rivala igrom u odbrani i napadu.

29.MIN: 60:38  Srbije ne samo da održava već i podiže prednost. Teodosičć igra majstorski ubacio je već 20 poena i to daje koševe baš kad treba.

27. MIN 51:27 TROJKAAAA Teodosića za najveće vođstvo na utakmice od plus 24. Australijanci ne znaju gde se nalaze. Odbrana jaka a u napadu igramo šoutajm košarku.

25. MIN: 46:24 Uspeli smo da odbijemo napad Australije u prvih pet minuta kada su krenuli agresivno u pokušaju da spuste razliku. Ipak, još nemamo onu tenu igru u napadu. Grešimo i mi, ali bar sve ispravljamo u odbrani.

22. MIN: 35:17 Australija odmah počela sa presingom jer nemaju šta više da čekaju. Moramo da odbijemo napad i da ostanemo mirni.

II ČETVRTINA: 19:9

20. MIN: 35:14 Srbija je na plus 19 razlike i igraju odlično. Petorka, Marković, Bogdanović, Kalinić, Jokić i Jović igraju kao u transu. jako u odbrani i sa brzim kontrama. Srbija ima 27 skokova, a Australija 12 i tu leži ključ ove razlike. Osim toga, igrali smo odbranu na neverovatnom nivou. “Prebili” smo kengure i pokazali im da imamo čvrstinu. Biće ključan početak treće deonice. Teodosuć 12, Bogdanović, Radulljica i Kalinić po šest poena.

17.MIN: 28:14 Tempo igre je opao, nemamo onu lepršavost u napadu, ali na sreću ni Australija ne briljira. I oni dosta greše u napadu i promašuju pa održavamo dvocifrenu prednost.

14MIN: 24:10 Kao da je znao, Đorđević je vratio teodosića i Markovića i mi vraćamo seriju 8-0 i sada vodimo dvocifrenom razlikom. Teodosić ubacio već 12 poena.

12. MIN: 16:10 Australija se oporavila i serijom 5-0 počinje drugu četvrtinu. Za sada smo posustali u napadu. Jokić tri puta zaustavljen za ziceru. Morao bi Teodosić da se vrati u igru. Fali nam šut za tri poena, nismo ni jednu ubacili, a to je bitno na ovakvim utakmicama.

I ČETVRTINA: 16:5

10. MIN 16:5 Prava je šteta što nismo iskoristili lošu igru Australije za veću prednost. Imali smo priliku ali smo i mi malo grešili. Ipak, sigurnih 11 poena imamo posloe prve četvrtine. Raduje borbenost i dobra odbrana.

8. MIN: 14:5 Srbija održava prednost, sigurnom igrom u odbrani gde su potpuno zatvorili udarne igrače Australije Milsa, Delevedovu i Boguta. U Napadu za sada kreiramo indiidualne akcije i to daje rezultat. Nismo šutnuli nijednu trojku za sada

5.MIN: 12:3 Igramo sigurno, jako u odbrani baš kako treba sa ovakvim timom. U napadu igramo bez greške, šut nas služi i za sada diktiramo naš stil igre. Teodosić je vezao šest poena

3 MIN: 8:0 Srbija odlično počela meč, snažno u odbrani baš kako treba i efikasno u napadu sa brzom igrom.

(Dnevne.rs /Izvor: Telegraf.rs)